Povratak na naslovnicu
Engleski
 
 
 
 
 
   
 
JAVNI POZIV ZA ISKAZIVANJE INTERESA ZA NEZAVISNE VANJSKE STRUÈNJAKE ZA OCJENJIVANJE PROJEKTNIH PRIJEDLOGA U OKVIRU PROGRAMA ERASMUS+ (2014.—2020.)
 

KLASA: 605-43/14-04/1
URBROJ: 359-01/2-14-1

 

Zagreb, 22. sijeènja 2014.

 

JAVNI POZIV ZA ISKAZIVANJE INTERESA ZA NEZAVISNE VANJSKE STRUÈNJAKE ZA OCJENJIVANJE PROJEKTNIH PRIJEDLOGA U OKVIRU PROGRAMA ERASMUS+ (2014.—2020.)

Agencija za mobilnost i programe EU (nadalje Agencija) nacionalna je agencija kojoj su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Ministarstvo socijalne politike i mladih dali u nadležnost operativnu provedbu decentraliziranih aktivnosti programa Erasmus + (nadalje Program) u Republici Hrvatskoj. Agencija raspisuje ovaj poziv u svrhu uspostave baze nezavisnih vanjskih struènjaka za ocjenjivanje projektnih prijedloga u okviru spomenutog  Programa. Vanjski struènjaci imenuju se za ocjenjivanje projektnih prijedloga za Kljuènu aktivnost 1 Mobilnost u svrhu uèenja za pojedince u podruèju obrazovanja, osposobljavanja i mladih, Kljuènu aktivnost 2 Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse – Strateška partnerstva u podruèju obrazovanja, osposobljavanja i mladih te za Kljuènu aktivnost 3 – Reforma javnih politika – Sastanci mladih i donositelja odluka.

Vanjski struènjaci mogu se prijaviti za ocjenjivanje projektnih prijedloga za jedno ili više od niže navedenih podruèja sukladno svojim kvalifikacijama i podruèju rada:

  1. Predškolski i opæi odgoj i obrazovanje u osnovnim i srednjim školama
  2. Strukovno obrazovanje i osposobljavanje
  3. Visoko obrazovanje
  4. Opæe obrazovanje odraslih
  5. Podruèje mladih

 

O programu Erasmus+

Program Erasmus+ novi je program Europske unije iz podruèja obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta za razdoblje 2014. - 2020. Njime se objedinjuju brojni programi Europske unije koji su obuhvaæali razdoblje 2007. - 2013. (Program za cjeloživotno uèenje, program Mladi na djelu, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink te program suradnje s industrijaliziranim zemljama) èime se stvara bolja sinergija izmeðu razlièitih podruèja obrazovanja, osposobljavanja i mladih.

Budžet Programa znatno je veæi od budžeta postojeæih programa koje obuhvaæa (za èak 40 %) što svjedoèi o prepoznavanju važnosti obrazovanja, osposobljavanja, podruèja mladih i sporta u politièkim planovima EU-a i država èlanica. Ima za cilj potaknuti osobni razvoj te poveæati zapošljivost korisnika i graðana Europske unije.

Novi Program nastavlja se na iskustvo i uspjeh postojeæih programa kao što je Erasmus, no imat æe znatno veæi utjecaj. Temelji se na pretpostavci da je ulaganje u obrazovanje i osposobljavanje kljuèno kako bi se razvio potencijal neovisno o starosti ili iskustvu.

Erasmus+ ima za cilj poveæati kvalitetu i važnost kvalifikacija i vještina. Dvije treæine sredstava u okviru programa Erasmus+ izdvojit æe se za stipendije za studiranje, osposobljavanje, rad ili volontiranje u inozemstvu za 4 milijuna osoba (u odnosu na 2,7 milijuna osoba u razdoblju 2007.—2013.). Razdoblje provedeno u inozemstvu može varirati od nekoliko dana do godine dana.

Erasmus+ otvoren je studentima, mladima, uèenicima u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, obrazovnim djelatnicima, vježbenicima, volonterima, osobama koje rade s s mladima i osobama koje rade u amaterskim sportovima. Njime æe se takoðer omoguæiti sredstva za partnerstva meðu obrazovnim ustanovama, organizacijama za mlade, poduzeæima, lokalnim i regionalnim tijelima i nevladinim organizacijama, kao i potpora reformama u državama èlanicama kako bi modernizirale obrazovanje i osposobljavanje te promovirale inovacije, poduzetništvo i zapošljivost.

Uvjeti za odabir vanjskih struènjaka

-završen preddiplomski i diplomski sveuèilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveuèilišni studij ili specijalistièki diplomski struèni studij, 

-  najmanje 3 godine opæeg profesionalnog iskustva vezanog uz specifièno podruèje ekspertize za koje se prijavljuje, (Uvjet od 3 godine iskustva nije nužan ukoliko prijavitelj na jasan i nedvojben naèin (kao dokaz uzimaju se iskljuèivo: ugovor o radu, ugovor o djelu ili potvrda poslodavca) može dokazati da je obavljao poslove upravljanja/provedbe/ocjenjivanja projekata financiranih od strane Europske unije kroz ukupno razdoblje od najmanje godinu dana),

- izvrsno znanje engleskog jezika u govoru i pismu,

- iskustvo u upravljanju/provedbi/ocjenjivanju projekata financiranih od strane Europske unije vrednovat æe se kao prednost,

- suvereno korištenje raèunala,

- visok stupanj pisanog izražavanja na hrvatskom jeziku.

Naèin odabira i angažman vanjskih struènjaka

Pristigle prijave za vanjske struènjake prvo æe proæi provjeru formalnih uvjeta, a nakon toga bit æe podvrgnute procjeni na temelju priloženog prijavnog obrasca te životopisa što æe rezultirati izradom rang liste potencijalnih vanjskih struènjaka koji se predlažu za drugi krug odabira.

Nakon izrade rang liste te sukladno potrebama za angažmanom vanjskih struènjaka koje ovise o broju zaprimljenih projektnih prijedloga, Agencija æe prema plasmanu na rang listi kontaktirati potrebni broj vanjskih struènjaka radi provjere njihove dostupnosti te æe ih pozvati na osposobljavanje za vanjske struènjake, koje, izmeðu ostaloga, ukljuèuje i pismenu provjeru poznavanja relevantnih programskih dokumenata. Nakon održanog osposobljavanja, Agencija æe izvršiti konaèan odabir, odnosno imenovanje kandidata koji æe uæi u bazu vanjskih struènjaka.

Odabir kandidata u bazu struènjaka ni na koji naèin ne obvezuje Agenciju na angažiranje pojedinog struènjaka. Agencija zadržava pravo kontaktiranja i angažiranja vanjskih struènjaka iz baze i tijekom narednih godina provoðenja programa Erasmus+ u skladu sa svojim potrebama i rezultatima evaluacije rada svakog pojedinaènog struènjaka. Svi struènjaci imenuju se u bazu podataka za cijelo vrijeme trajanja Programa. Struènjaci podliježu redovitoj evaluaciji kvalitete njihova rada te Agencija zadržava pravo brisanja iz baze podataka struènjaka kod kojih bi bile utvrðene znaèajne manjkavosti u radu.

Svaki odabrani vanjski struènjak potpisat æe prije izvršenja svakog pojedinog ocjenjivanja ugovor s Agencijom kojim æe se regulirati njegova prava i obveze u pogledu angažmana.

Agencija æe sukladno svojim potrebama periodièno obnavljati bazu podataka vanjskih struènjaka putem novih javnih Poziva za iskazivanjem interesa.

 

Sprjeèavanje sukoba interesa

Svaki vanjski struènjak kojem su dodijeljeni projektni prijedlozi za ocjenjivanje dužan je potpisati Izjavu kojom potvrðuje da ni na kakav naèin nije u sukobu interesa u odnosu na projekte koje ocjenjuje. Sukob interesa postoji kada je nepristrano i objektivno djelovanje vanjskog struènjaka dovedeno u pitanje zbog obiteljske, emocionalne, politièke ili nacionalne pristranosti, materijalnog interesa ili bilo kakvog drugog interesa povezanog s prijaviteljem.

Vanjskim struènjakom ne mogu biti imenovane:

-       osobe koje su u bilo kojem obliku ukljuèene u nadzor nad radom Agencije,

-       državni službenici, ukoliko ne posjeduju rješenje èelnika tijela kojim im se daje odobrenje za obavljanje dodatnih poslova.

 

Izuzeæe vanjskih struènjaka iz ocjenjivanja prijava

Osobe koje su izravno ili kroz ustanovu/organizaciju za koju rade ukljuèene u neki od dostavljenih projektnih prijedloga (npr. ukoliko je njihov poslodavac izravno ukljuèen u dostavljeni projektni prijedlog) moraju se iskljuèiti iz ocjenjivanja svih prijava za dotièni rok.

Naknada za rad

Vanjski struènjaci imaju pravo na naknadu za obavljeni rad.

Agencija æe odrediti toèan iznos naknade nakon utvrðivanja broja prijava te njihove opsežnosti i složenosti, a okvirni iznos naknade može biti kako je niže navedeno:

  1. Za ocjenjivanje prijava za Kljuènu aktivnost 1 okvirno od 200 do 400 hrk neto
  2. Za ocjenjivanje prijava za Kljuènu aktivnost 2 okvirno od 400 do 700 hrk neto
  3. Za ocjenjivanje prijava za Kljuènu aktivnost 3 okvirno od 200 do 400 hrk neto

 

Agencija zadržava pravo izmjene iznosa naknade na godišnjoj razini kao i pravo uskraæivanja i/ili smanjenja iznosa naknade razmjerno opsegu eventualno utvrðenih propusta koje je ocjenjivaè poèinio u postupku ocjenjivanja projektnih prijedloga.

Postupak prijave

Prijave se šalju iskljuèivo elektronskim putem na adresu: vanjski.strucnjaci@mobilnost.hr

Krajnji rok za slanje jest 14. veljaèe 2014. godine.  

 

Potrebno je dostaviti sljedeæu dokumentaciju:

  • Ispunjeni prijavni obrazac (prijavni obrazac potrebno je ispuniti elektronski na engleskom jeziku),
  • Životopis u Europass formatu na engleskom jeziku (uz obvezne kontakte osoba koje mogu dati preporuku),
  • Presliku diplome,
  • Presliku radne knjižice, odnosno potvrde o podacima upisanim u matiènu evidenciju Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
  • Dokaz o iskustvu u upravljanju/provedbi/ocjenjivanju projekata financiranih od strane Europske unije (opcionalno),
  • Dokaz o poznavanju engleskog jezika (opcionalno).

 

Za sve dodatne informacije moguæe je obratiti se na adresu elektronske pošte: vanjski.strucnjaci@mobilnost.hr

 

datum otvaranja: 23.01.2014
datum zatvaranja: 14.02.2014
otvoren: Ne
 
 
  Arhiva 2014
   
Stipendije MZOS-a, AMPEU-a i Vlade SAD-a: program Fulbright za akademsku godinu 2015./2016.
-- više --
   
   
Natjeèaj za dodjelu 8 stipendija Vlade Narodne Republike Kine za akademsku godinu 2014./2015.
-- više --
   
   
Stipendije Vlade Crne Gore
-- više --
   
   
Natjeèaj za dodjelu stipendija Vlade Francuske Republike
-- više --
   
   
Natjeèaj za dodjelu stipendija Vlade Maðarske
-- više --
   
  Arhiva 2013
   
Profesionalno usmjeravanje - seminar za uèitelje u osnovnim školama
-- više --
   
   
Natjeèaj za radno mjesto
-- više --
   
   
NATJEÈAJ za radna mjesta
-- više --
   
   
Odluka o poništenju dijela natjeèaja
-- više --
   
   
Natjeèaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice
-- više --