Djelovanje Hrvatske struène skupine za Bolonjski proces odvija se u okviru projekta Europske komisije "Nacionalni timovi bolonjskih struènjaka 2011.-2013.", koji je dio Programa za cjeloživotno uèenje. Zbog isteka mandata dvoje èlanova, studentskih predstavnika, objavljuje se natjeèaj za odabir novih èlanova.
Opæa zadaæa struène skupine u Republici Hrvatskoj je podupirati reforme Bolonjskog procesa, promovirati inicijative i programe Europske unije u podruèju visokog obrazovanja, savjetovati donositelje politika, visoka uèilišta i druge relevantne institucije. Rad skupine obuhvaæa sljedeæa podruèja: osiguravanje kvalitete; ispravna primjena ECTS-a i dopunske isprave o studiju; reforma studijskih programa u skladu s naèelom primjene ishoda uèenja, implementacija Hrvatskog kvalifikacijskog okvira.
Rad èlanova Hrvatske struène skupine za Bolonjski proces obuhvaæaju sljedeæe aktivnosti:
•organizacija i sudjelovanje na struènim usavršavanjima za zaposlenike i studente visokih uèilišta;
•savjetovanje visokih uèilišta o reformi visokog obrazovanja;
•pomoæ pri formiranju politike visokog obrazovanja;
•promotivne aktivnosti vezane uz rad skupine;
•sudjelovanje na struènim usavršavanjima na razini Europske unije.
Opæi uvjeti koje moraju zadovoljiti sudionici natjeèaja
Kandidati za studentske predstavnike u Hrvatskoj struènoj skupini za Bolonjski proces moraju imati status studenta do 31. prosinca 2013. godine. Prijavu mogu podnijeti studenti svih razina studija ukljuèujuæi i studente poslijediplomskih studija.
Prednost æe imati kandidati koji mogu dokazati:
•aktivno djelovanje u studentskim organizacijama ili studentskom predstavljanju;
•relevantno iskustvo u pitanjima reforme visokog obrazovanja;
•meðunarodno iskustvo u podruèju studentskog predstavljanja i/ili reforme visokog obrazovanja.
Èlanovi skupine ne dobivaju naknadu, ali im se pokrivaju troškovi koji su utvrðeni pravilima Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizualnu politiku i kulturu Europske komisije. Meðutim, èlanovi skupine imaju priliku sudjelovati na struènim skupovima i usavršavanjima u tuzemstvu i inozemstvu te sudjelovati u stvaranju politika visokog obrazovanja.
Od èlanova se oèekuje aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu, poznavanje strateških dokumenata Europske unije u podruèju visokog obrazovanja, aktivno sudjelovanje u aktivnostima skupine do kraja projekta (31. prosinca 2013.), diseminacija rezultata projekata studentima i drugim èlanovima akademske zajednice.
Izbor kandidata
Dva nova èlana Hrvatske struène skupine za Bolonjski proces izabrat æe povjerenstvo sastavljeno od predstavnika Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Agencije za mobilnost i programe EU. Povjerenstvo æe odabrati nove èlanove na temelju kvalitete prijave i razgovora s najuspješnijim kandidatima. Èlanove Hrvatske struène skupine za Bolonjski proces imenuje odlukom ministar znanosti obrazovanja i sporta.
Prijava
Prijava se podnosi putem prijavnog obrasca u prilogu ovog teksta. U obrascu kandidati trebaju obrazložiti svoju motivaciju za sudjelovanjem u radu skupine i opis kako æe svoje djelovanje u skupini uskladiti s glavnim podruèjima rada skupine. Takoðer, prijavi se prilaže životopis kandidata na hrvatskom jeziku kao i dokaz kandidata o prethodnom iskustvu u studentskom predstavljanju i iskustvu u podruèju reforme visokog obrazovanja (moguæe je navesti i mrežne poveznice).
Rok za podnošenje prijava na natjeèaj je 8. ožujka 2013. godine.
Naèin dostavljanja prijava
Prijave kandidata za èlanove Hrvatske struène skupine za Bolonjski proces podnose se na prijavnom obrascu (dostupnom u privitku) na e-mail adresu: bolonjska.skupina@mobilnost.hr .
Nepotpune i zakašnjele prijave neæe se razmatrati.
Za sve dodatne informacije slobodno se obratite kontakt osobi: Jasmina Skoèiliæ, Agencija za mobilnost i programe EU na broj telefona: 01/5556 755 ili e-mail: bolonjska.skupina@mobilnost.hr
Više informacija o projektu Hrvatske struène skupine za Bolonjski proces dostupno je na mrežnoj stranici Agencije za mobilnost i programe EU , a podaci o projektu Nacionalni timovi Bolonjskih struènjaka dostupni su na mrežnim stranicama Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizualnu i kulturnu politiku Europske komisije.